Brigádu chápeme jako přivýdělek. Nejčastěji si tento druh přivýdělku hledají studenti. Ovšem není to pravidlem. Brigády si hledají i ženy na mateřské, důchodci či zaměstnaní jako další zdroj svých příjmů.

Předmětem brigády jsou hlavně drobné výpomocné práce – manuální činnosti, činnost hostesek, prodej, propagační kampaně atd. Většinou nejsou dlouhodobé a systematické. Zaměstnavatelé hledají brigádníky na sezónní práce, v případě onemocnění vlastních zaměstnanců, při navýšení výroby atd.

Pracovněprávní vztah brigádníka a jeho zaměstnance je zakládán zpravidla prostřednictvím dohody o provedení práce či dohody o pracovní činnosti.

Termín brigáda se může pojit i s jiným významem. Je jím označení pro vojenskou jednotku složenou z více praporů či pluků. V tomto významu se objevuje např. ve spojení tanková brigáda, pěší brigáda, jezdecká brigáda atd.

Tagged with:
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.